وب کاغذی

که با این در اگر در بند در باشد، درماند

وب کاغذی

که با این در اگر در بند در باشد، درماند

وب کاغذی

وب کاغذی منشوری است از برگرفته های ما از آنچه دیدیم و شنیدیم و خواندیم...

هم تازه رویم هم خجل،
..................... هم شادمان هم تنگدل

کز عهده بیرون آمدن
..................... نتوانم این انعام را

طبقه بندی موضوعی

۱۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

خدمت همه دوستان عزیز سلام عرض میکنم. بعد از چند روز پر مشغله بالاخره خواندن این کتاب هم به پایان رسید و توانستم بخش سوم این کتاب را هم برای شما عزیزان خلاصه نویسی کنم. گرچه  این کتاب دارای سه بخش اساسی بود که هر کدام نیز داری چند فصل بودند که در 161 صفحه نوشته شده بود، قطعا خلاصه نویسی های من نمی تواند تمام مطالب این کتاب را در بر بگیرد و تنها هدف از خلاصه نویسی این کتاب این بود که شما عزیزان را تشویق به خواندن این کتاب بکنم چرا  که از نظر من این کتاب، فوق العاده بود. با متنی بسیار راحت و گیرا، گویای تمامی مشکلاتی که یک زن در زندگی در مقابل رفتار با یک مرد پیدا میکند، بود. حتی خود من قصد دارم خواندن این کتاب را در اینده ای نزدیک برای بار دوم شروع  کنم. و به شما عزیزان هم توصیه میکنم که خواندن این کتاب را از دست ندهید. چرا که من صد در صد نتوانسته ام که لپ مطلب و مطالب خیلی مهم این کتاب را برای شما در خلاصه ها جمع اوری کنم و به همین خاطر توصیه اکید میکنم که حتما این کتاب را مطالعه کنید .

خلاصه ای از بخش سوم این کتاب آماده کرده ام که در ادمه مطلب میتوانید ببینید... از اینکه از وب ما دیدن میکنید، بسیار ممنونم و اگر اشتباه تایپی در متن ها وجود داشت ،لطفا نادیده بگیرید... بسیار سپاس از شما عزیزان.

  • منصوره

در بخش دوم این کتاب ، به خوبی با خصوصیت های مردان آنشا میشویم . نویسنده این کتاب با وجود مرد بودن خود، به خوبی تمام خصوصیت های اخلاقی مردان را باز گو میکمد به طوری که اگر عمیقا به آنها فکر کنیم ، به خوبی میبینیم که تمام این مسائل را در جامعه امروزی به خوبی میتواینم بیینیم، اینکه یک زن در ار تباط با یک مرد ، یا نقش یک طعمه را بازی میکند یا نقش یک زن ماندگار را برای او، و اینکه هدف مردان از بر قراری یک رابطه صمیمی همیشه در نهاین برقراری یک  رابطه جنسی است، و این نکته هم اگر قدری به آن بیندیشیم به خوبی میتوانیم آن را درک کنیم. و یکی دیگر از موضوعات مهمی که در این بخش مورد بحث قرار میگیرد نحوه برخود با مردی است که پسر مامان نامیده  شده، یعنی مردی که با وجود ازدواج ، هنوز وابستگی های شدیدی به مار خود دارد و در این بخش راهاکار های مناسب  وتوصیه های مناسب به یک زن شده است که چگونه رفتار کند تا مرد را در اختایر خود داشته باشد و به ائ کمک کند تا رابطه ای معقول بین همسر و مادر خود برقررار کند، همانظور که گفته شد خواندن این کتاب را هم با آقایان توصیه میکنم و هم به خانومها ، چرا که در این کتاب هم نیاز های یک زن شرح داده شده و هم چگونگی رفتار مردان، شاید به مردان هم کمک کند تا بهتر خودشان را بشناسند!!!

  • منصوره
امروز قصد دار این کتاب را به شما عزیزان معرفی کنم، خواندن این کتاب را هم به آقایان توصیه میکنم و بیشتر از همه به خانوم ها.

 این کتاب رو میتوان گفت ، کتابی با متنی بسیاز قوی و گیرا است که به سه بخش اصلی تقسیم بدی شده است، "نظام ذهنی یک مرد"، "چرا مردان این کار را میکنند، آنان چه کار میکنند"  و "کتاب تمرین، چگونه بازی را ببرید". در هر کدام از بخش های این کتاب مطالبی بسیار مهم در رابطه با مردان،  تفاوت عشق مرد و زن، چگونگی شناخت مردان در رابطه ای که با شما به عنوان یک زن بر قرار میکنند و گوش زدهایی در مورد شناخت مردن در روابط و چگونگی رفتار با مردانی که در این کتاب به عنوان " پسر مامان" نامبرده شده اند و مطالبی بسیار مهم و بسیار زیبا ارائه شه است، در اینجا شما رو یا خلصه ای از بخش اول این کتاب آشنا میکنیم.
  • منصوره

این کتاب برای من با همه کتابهایی که توی دنیا وجود داره فرق میکرد، چون اولین کتابی هست که شروع کردم به خوندنش، اون زمان هایی که خیلی خیلی خیلی بچه بودم پدرم برام این کتاب رو گرفت و من هم با همه شوق و لذتی که داشتم خوندمش، کتاب صفحات زیادی نداشت، اما ماجرای غم انگیزی از دم آویزی بود که از جنگل به شهر رفته و بعد از این سفر متوجه موهبات جنگل شده بود.

دم آویز جانوری که غمگین بود

شاید این کتاب کنایه ای برای کسانی باشد که ترک وطن کرده اند.

شاید هم کتابی ساده و کودکانه باشد...

مفاهیم واقعا عمیقند..


  • محسن

کتاب ماهی سیاه کوچولو را اولین بار با صدای همسرم گوش دادم که متنی بسیار گیرا داشت و شاید جز اولین کتاب هایی بود که میخواندم یا حتی گوش میدادم. شاید بر خلاف تصور افرار از نام این کتاب که به نطر کتابی مناسب برای سنین کودکی است، اما دارای مفاهیمی بنیادی هست که علاوه بر متن قصه مانند آن که میتواند تاثیری فوق العاده بر کودکان داشته باشد، تاثیری شگرف بر افراد دیگر هم دارد.

 

این کتاب متفاوت بودن و ایده های بزرگ داشتن در افراد را در مثال یک ماهی کوچکی میگنجاند که از کودکی فکر آزادی و رفتن از یک دریاچه کوچک را به یک دریای بزرگ در ذهن میپرورد. و بر خلاف تصور دیگران که دریایی وجود ندارد او می اندیشد که باید جایی بزرگتر و ورای تصور دیگران وجود داشته باشد. او میخواهد متفاوت فکر کند و بالاخره با وجود مخالفت های دیگران و تمسخر او، روزی تصمیمی بزرگ می گیرد و به دنبال یافتن دریا همه را ترک میکند تا به دیگران ثابت کند که ماندن و پوسیدن در جایی کوچک همانند این دریاچه چیزی است که بستگی به تفکر افراد دارد و او بالاخره رفت و دریا را یافت... و به دیگران ثابت کرد که همیشه باید در امید بهسر برد در امید جایی بزرگتر و فراخ تر از جایی که هم اکنون هستیم، ماندن، نوعی پوسیدن است و برای زنده بودن باید رفت و در حرکت بود...

ا


 

  • منصوره

واقعا حیفم اومد که داخل این وبنوشت از موسیقی چشم پوشی کنیم. به همین خاطر یکی از بهترین آلبومهایی که میتونستم تا الان گوش بدم رو بهتون معرفی میکنم، آلبوم زیبای یادگار دوست با صدای استاد شهرام ناظری و شعر مولانا.


یادگار دوست شهرام ناظری


ای دوست قبولم کن و جانم بستان

مستم کن و وز هر دو جهانم بستان

با هر چه دلم قرار گیرد بی تو

آتش به من اندر زن و آنم بستان

  • محسن

کمتر کسی هست که سه گانه ارباب حلقه ها ساخته پیترجکسون بر اساس کتابی از جی آر آر تالکین رو ندیده باشه.اولین قسمت این فیلم با عنوان یاران حلقه، سرآغاز این داستان پر از ماجراست، که در سال 2001 میلادی ساخته شد. تا کنون نقد های زیادی بر روی این فیلم نوشته و گفته شده است، اما ما قصد هیچگونه پیش قضاوتی از این اثر تاریخی را نداریم، بلکه تماما قصد داریم به عنوان یک روشنفکر این اثر را ببینید و از آن لذت ببرید، گرچه هر فیلمی پیام های بخصوص خود را دارد، اما هر انسانی بایستی از هر رویدادی پیام های خوب آن را الهام گیرد. این اثر هم از این قاعده مستثنی نیست، این فیلم لایه های بسیار زیادی را درون خود جای داده است.

ارباب حلقه ها - یاران حلقه

  • محسن

 

در زندگی روزمره هر کدام از ما شاید اتفاقات ناگواری پیش امده باشد که باعث تضعیف اعتماد به نفس در ما شده باشد یا حتی خیلی از ما در زندگیمان حتی اگر اتفاق ناگواری را تجربه نکرده باشیم شاید محیط خانواده،  جمع دوستان، محیط کار یا حتی همسر به گونه ای رفتار کرده باشند که به طور کلی یا حتی اندک اعتماد به نفس را از ما صلب کرده باشند. در این کتاب که کتابی فوق العاده پر بار است نویسنده این کتاب با توجه به تجریبات خود در زندگی ، به ظرح و توصیف کامل اعتماد به نفس میپردازد و بعد از ارائه معنای واقعی اعتماد به نفس، راهاکارهای تقویت آن  و  انواع مختلف اعتماد به نفس را شرح میدهد. این کتاب میتوانند جز یکی از بهترین ها طبقه بندی شود. در ادادمه  جملاتی از این کتاب را برای شما عزیزان ذکر میکنیم تا شاید اولین گام را برای تشویق شما عزیزان در خواندن این کتاب برداشته باشیم. 

  • منصوره

سلام

من منصوره، دوست، همسر و رفیق پروپاقرص محسن هستم.و شما با هر اسم و هر نشونی ، ممکنه عاشق یک نفر باشید. یک نفری که اونو مثل همسر بدونید برای خدتون، حالا همسر هم نه شاید بعضی ها وارد یک رابطه دوستی شده باشند. اما سوالی که من از شما دارم اینه که تا چه حد خودتون رو در برابر شخص مقابلی که وارد زندگیتون میشه یا به زندگیش وارد میشید مسئول هستید؟

آیا تا بحال به این فکر کردید که وقتی وارد زندگی یه نفر میشید و بیشتر از همه وارد زندگی احساسی یک شخص میشید، چقققدر مسئولیت سنگینی میتونید داشته باشید؟

  • منصوره

شاید برای هر کسی پیش آمده باشد که در وضعیت روحی نه چندان خوبی بوده باشد یا حتی در زندگی با شکست هایی مواجه باشد که شاید دیگر راهی برای ادامه مسیر خود نیابد.شاید هر یک از ما در موقعیت هایی قرار بگیریم که کاملا ناامیدانه رفتار کنیم.شاید زمانی نیازی به یک تلنگر داریم برای ادامه راه و مسیر خود. شاید این تلنگر، این نددهنده ی با به سمت امید و خودباوری، یک انسان باشد یا یک کتاب، یا حتی یک فیلم

شاید با دیدن یک فیلم بشود خیلی ملموسانه تر موقعیت خود را باور کرد وشرایطی را تجربه کرد که هر چند ممکن است با عین واقعیت بودن آن در زندگی ما متفاوت باشد اما وجه اشتراک قابل توجهی را بتوان از آن دریافت.

اینگونه مسائل که شاید مقدمه ای بر شکست ما باشند با گرفتن یک الگو،یک الهام مقدمه ای برای یک پیروزی بزرگ خواهند بود.

تنها مسئله ای که باقی می ماند درک کامل خود و خودباوری ما ست.


فیلم جنگجوی صلحجو

فیلم Peacefull Warior را میتوان یک فیلم الاهام دهنده دانست، که شاید برای کسی که در عین ناباوری و به دنبال یک آرزو بودن  و دنبال یک هدف مطلق بودن است ، دچار شکستی میشود که شاید ادامه مسیر را ناممکن میداند، اما در اوج ناامیدی او شخصی که گویی از ضمیر او آگاه است و از اهداف او آگاه است او را پله پله تا موفقیت بزرگش همراهی میکند و راههای خودباوری و بلند شدن و رفتن به سمت هدف را با او می آموزد.

اینفیلم شاید یکی از بهترین فیلم هایی بوده است که بتوان آن را راهنمای یک شخص معرفی کرد.

  • منصوره