وب کاغذی

که با این در اگر در بند در باشد، درماند

وب کاغذی

که با این در اگر در بند در باشد، درماند

وب کاغذی

وب کاغذی منشوری است از برگرفته های ما از آنچه دیدیم و شنیدیم و خواندیم...

هم تازه رویم هم خجل،
..................... هم شادمان هم تنگدل

کز عهده بیرون آمدن
..................... نتوانم این انعام را

طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

از اخرین مطلبی که توی وب گذاشتم خیلی وقت میگذره . دلیلش بر فراموشی و کنار گذاشتن وب نبوده. و شاید گرفتاری ها و مشکلاتی که همه ما آدمها یک جوری با اونها دست و پنجه نرم میکنیم باعث میشه گاهی حوصله و وقت یک سری کارهارو نداشته باشیم. به هر حال از همه دوستانم توی این ماه عزیز التماس دعا دارم. امیدوارم که خدا همیشه گرهی از کار همه مردم دنیا باز کنه و در کنارش گره از کار ما..

امروز که داشتم توی کتابهای نگاه میکردم. به کتاب "باران یعنی تو برمیگردی" از نزار قبانی برخوردم. مجموعه ای است از اشعار عاشقانه و چون ایشون شاعری عرب زبان هستند شاید درک بعضی از جملات برای ما با اینکه ترجمه خوبی هم داره، مشکل باشه. اما در کل کتاب زیبایی بود.

مقدمه کتاب: صد نامه عاشقانه همه ی چیزیست که از خاکستر عشقم به جا مانده ! من هم مانند تمام شاعران و تمام مردان یادگاری هایی از عشق هایم داشته ام و رنگین کمانی از نامه ها... و این شجاعت را نداشتم که تمام آنها را در آتش بسوزانم..

عشق زیبا و بی غش است و زیباتر از آن چیزیست که از خود بر برگ های ما باقی میگذارد و خاکستر ی که بر انگشتانمان می نشیند.

زن زیباست و از آن زیبا تر رد گام هایش در نوشته های ماست. هنگامی که رفته است!! این نامه ها خاکستر عشق من است !چاپشان میکنم چون اعتقاد دارم که عشق یک هنرمند، عشق عمومی است نه خصوصی... و نامه های یک شاعر برای معشوقه اش، نامه های او برای تمام زنان جهان است..دوباره باران گرفت

باران معشوقه من است!

به پیش بازی در مهتاب می ایستم و میگذارم صورتم را

و لباسهاسم را بشوید.

اسنفج وار..

باران یعنی برگشتن هوای مه آلود و شیروانی های شاد!

باران یعنی قرار های خیس!

باران یعنی تو بر میگردی،

شعر بر میگردد!


  • منصوره